Veteranfest opět prolomil tisícovku registrovaných aut a motorek. Další setkání se uskuteční poslední červnovou sobotu 2022.

Téměř 1130 historických aut a motocyklů zaplnilo první zářijovou sobotu slavkovský zámecký park. Jubilejní 20. setkání ve Slavkově tak opět přilákalo vystavovatele nejen ze všech koutů České republiky, ale i z celé střední Evropy – Slovenska, Rakouska, Maďarska i Polska. Více než 7000 návštěvníků tak mohlo spatřit vozy od dob První republiky až po klasické socialistické škodovky z osmdesátých let. Punc první republiky dodala svým šarmem také herečka Alena Antalová, hvězda televizního seriálu Četnické humoresky.

 

„Máme obrovskou radost, že i přes přeložený termín, se opět potvrdilo, že Slavkov je pro majitele historických vozidel svátek, který si nenechají ujít. Krásné podzimní počasí přilákalo nejen rekordní počet vystavovatelů, ale i návštěvníků. V příštím roce všechny zveme k již tradičnímu datu – tedy poslední červnovou sobotu 25. června 2022,“ uvedla ředitelka Veteranfestu Eva Oubělická.

Tradiční akce přilákala tisíce lidí nejen na ojedinělou přehlídku historických vozů, motorek, traktorů, bicyklů… ale také na dobovou atmosféru. Zámecký park zkrášlily prvorepublikové dámy z Kloboukového klubu, mezi auty se tančili tanečníci Rhythm Pilots a na pódiu zněly swingové melodie v podání Marty’s Henpecked Club.

I letos se v areálu pohybovala sedmičlenná odborná porota, která ocenila automobily, motocykly a další historické pojízdné stroje hned v šesti kategoriích. Atraktivní byla také speciální přehlídka vojenské techniky.

„Opět jsme měli šanci vidět několik unikátní vozů, které se ve Slavkově ukázaly poprvé. V nejstarší kategorii jsme například ocenili automobil Laricorne z roku 1929, zaujal nás ale také i Chevrolet Master z válečného roku 1942. Velmi ojedinělá a zdařile zrenovovaná je také motorka Jawa Special 175 z roku 1937,“ uvedl předseda odborné komise Pavel Opletal.

Dění v zámeckém parku také živě komentoval moderátor a herec Zdeněk Junák na vlnách Českého rozhlasu Brno v oblíbeném pořadu Srdcovky. Součástí Veteranfestu je již tradičně rozsáhlá burza náhradních dílů a starožitností.

Partnery letošního ročníku byl Jihomoravský kraj, společnost Renocar, IDS JMK, město Slavkov u Brna, časopis Automobil a Český rozhlas Brno. Speciální poděkování patří také České televizi. Pořadatelem akce je Zámek Slavkov – Austerlitz.