Chci vystavovat svůj dopravní prostředek na Veteranfestu ve Slavkově. Jaké podmínky musím splnit?

Ať už za námi přijedete s automobilem, motocyklem, traktorem či jiným dopravním prostředkem, který je starý alespoň 30 let (auta vyrobená do roku 1989), je nutné, aby exponát byl v odpovídajícím technickém i optickém stavu. 


Musím sebe a svůj dopravní prostředek předem registrovat?

Registrace bude probíhat až na místě v den konání sjezdu veteránů. Pokud ale chcete zůstat s námi ve spojení a vědět veškeré novinky a důležité informace jako první, registrujte se k odebírání newsletteru na webových stránkách www.veteranfest.cz. Pokud víte, že k nám pojedete v historickém voze ve více než dvou lidech, pak dalším členům posádky (starších 10 let) můžete již nyní koupit vstupenku online zde.


Budu za registraci či vjezd do zámeckého parku něco platit?

Vystavovatel historického dopravního prostředku za registraci ani vjezd do zámeckého parku nic neplatí. Může s sebou vzít jednoho spolujezdce, který má jako doprovod vstupné zdarma. Ostatním členům posádky (starších 10 let) pak můžete koupit vstupenky online již nyní zde


Kdy a kudy mohu vjet do areálu zámeckého parku?

Letos můžete opět najíždět do zámeckého parku už v pátek 4. září. Bránu u zámku (severní brána od koupaliště) otevřeme v čase 17.00 do 20.00. V tento čas bude spuštěna i registrace vozů. V sobotu  5. 9. se pak do zámeckého parku budou veteráni pouštět od sobotní šesté hodiny. Pozor! Najíždět se bude opět branou od golfového areálu. Ne cestou nahoru k zámku. Tou se pak bude vyjíždět. Pokud stihnete přijet do 11 hodin, můžete se také zúčastnit odborné soutěže technické komise. I po 11 hodině budete puštěni do zámeckého parku, avšak z organizačních důvodů už nebude možné Vás již zařadit do soutěže. Kudy se dostanete do areálu parku a na jaké uzavírky si dát pozor naleznete na webu www.veteranfest.cz. Mapa areálu ke stažení zde


Mám zájem dojet prodávat své zboží na burze. Jaké zboží mohu na burze prodávat a kde se mám registrovat?

Jaké zboží je možné na burze prodávat, si můžete přečíst na www.veteranfest/pro-prodejce. Detaily ještě zveřejníme.  Kontaktní osobou je paní Sabina Maláčová. – tel. 731 694 629. Největší změnou letošního ročníku je umožnění přespání v zámeckém parku z pátku na sobotu. Upozorňujeme také prodejce, že bude zakázáno prodávat v severní části parku – u cesty blíže golfového areálu. Tudy budou jezdit auta a není bezpečné zde ani prodávat, ani shlukovat návštěvníky. 


Mám zájem na akci zajistit občerstvení

V tomto případě prosím kontaktuje Evu Kellnerovou.


Chystám se na akci přijet jako návštěvník. Jak se dostat do Slavkova?

Ať už se za námi chystáte z Brna, Vyškova, Bučovic, Kyjova nebo Uherského Hradiště, zvažte možnost veřejné dopravy. Vyhnete se tak dopravním zácpám a můžete také ochutnat vše, na co budete mít chuť.


Pokud přijedu vlastním automobilem, kde mohu zaparkovat?

V den konání Veteranfestu budou ve Slavkově mnohá dopravní omezení. Odstavné parkoviště se bude nacházet v ulici Křenovická, kde bude pořadatelská služba organizovat stání za poplatek 50 Kč/den.  V letošním roce bude omezeno parkování přímo pod zámkem v historické aleji.


Je akce vhodná i pro vozíčkáře?

I na ně myslíme. Zámecký park je bezbariérový, parkování pro hendikepované bude vyhrazeno v blízkosti zámku a informačního centra, kde je také WC. Bližší informace na www.veteranfest.cz/uzitecne-informace.

Co se děje s fotkami a videozáznamem pořízeným na akci?

Na akci jsou pořizovány fotografie a videozáznam, které mohou být zveřejněny na webu www.veteranfest.cz, www.zamek-slavkov.cz, www.slavkov.cz, www.veslavkove.cz a Slavkovském zpravodaji. Pokud si nepřejete, aby vaše tvář byla kdekoli zveřejněna můžete buď hned na místě oslovit fotografa nebo kameramana, aby fotku či záznam smazal, nebo pak kontaktovat paní Veroniku Slámovou (veronika.slamova@slavkov.cz), aby fotografii odstranila.

Další informace související se splněním normy GDPR naleznete zde