Pozor na dopravní omezení ve Slavkově

Sraz historických aut se neobejde bez dopravních komplikací. Ty jsou ještě letos ztíženy dopravním omezením přímo ve městě. Máme pro vás několik tipů, jak co nejlépe dorazit až za námi do zámeckého areálu.

V sobotu 5. září bude ve Slavkově platit omezení na nájezdu ze silnice I/50. Tento nájezd, na který jste byli zvyklí najíždět, pokud jste přijížděli ze směru od Bučovic (Uherského Hradiště nebo Trenčína), bude uzavřený. Proto raději už před Slavkovem odbočte na silnici 0501 (bude tam směrovka Slavkov a Němčany). Po ulici Bučovická se pak dostanete na ulici Tyršova a odsud pak už po navigaci k registraci u golfového areálu (jeďte po šipkách “golfový areál”). Tento tip platí hlavně pro majitele veteránů.

Vy, kteří pojedete jako návštěvníci, raději pokračujte po silnici I/50 směr Brno a u obchodních center využijte odstavné parkoviště (ulice Křenovická, u obchodního centra Billa).

Omezení se bohužel dotkne i řidičů, kteří pojedou ze směru od Kyjova (silnice I/54). Ti si zase budou muset u železničního mostu ve Slavkově počkat na semaforu. Pokud tedy nechcete stát dlouho v koloně, doporučujeme vám raději do Slavkova přijet jinou cestou – odbočte už v Nížkovicích (nebo Heršpicích) a přes obec Hodějice se napojit na silnici I/50. 

Majitelům veteránů jedoucích od Brna i Ostravy zase doporučujeme zabočit z D1 u exitu Rousínov. Cesta serpentinami do Slavkov vás ušetří stání v kopci nad Slavkovem, který budou využívat i návštěvníci mířící k odstavnému parkovišti. 

Tipy pro lepší dopravu

  1. Pokud nejste vystavovatel, využijte raději vlak nebo autobus. Z vlakového nádraží svážíme návštěvníky zdarma historickým autobusem přímo před zámek a zpět. (jízdní řády zde)
  2. Majitelům historických aut a prodejcům burzy nabízíme možnost přespání zdarma v zámeckém parku z pátku na sobotu. Areál bude otevřený do 20.00.
  3. Pokud jste návštěvník a přijel jste autem, využijte odstavné parkoviště v ulici Křenovická. Věřte, že krátká procházka nádhernou alejí vás bude bavit víc než popojíždění uvnitř zacpaného města.
  4. Pokud jste vystavovatel a přijíždíte od Uherského Hradiště v sobotu, odbočte už před Slavkovem na křižovatce se směrovkou Němčany.
  5. Pokud jedete ze směru od Kyjova (silnice I/50) a nechcete stát ve Slavkově na semaforu, odbočte už v Nížkovicích a přes Hodějice se napojte na silnici I/50 (to je ta cesta vedoucí od Bučovic, Uherského Hradiště)
  6. Pokud jedete od Brna s veteránem, tak zkuste i alternativní cestu – výpadovku z D1 až u Rousínova. Do Slavkova sjedete serpentinami až ke křižovatce k zámku. Stejnou výpadovku použijte i ze směru od Ostravy, Olomouce.