Chci vystavovat svůj dopravní prostředek na Veteranfestu ve Slavkově. Jaké podmínky musím splnit?

Ať už za námi přijedete s automobilem, motocyklem, traktorem či jiným dopravním prostředkem, který je starý alespoň 30 let, je nutné, aby exponát byl v odpovídajícím technickém i optickém stavu.


Musím sebe a svůj dopravní prostředek předem registrovat?

Registrace bude probíhat až na místě v den konání sjezdu veteránů. Pokud ale chcete zůstat s námi ve spojení a vědět veškeré novinky a důležité informace jako první, registrujte se k odebírání newsletteru na webových stránkách www.veteranfest.cz. Pokud víte, že k nám pojedete v historickém voze ve více než dvou lidech, pak dalším členům posádky (starších 10 let) můžete již nyní koupit vstupenku online zde.


Budu za registraci či vjezd do zámeckého parku něco platit?

Vystavovatel historického dopravního prostředku za registraci ani vjezd do zámeckého parku nic neplatí. Může s sebou vzít jednoho spolujezdce, který má jako doprovod vstupné zdarma. Ostatním členům posádky (starších 10 let) pak můžete koupit vstupenky online již nyní zde


Kdy a kudy mohu vjet do areálu zámeckého parku?

Letos jsme opět obnovili tradici možnosti přespání v zámeckém parku z pátku na sobotu. Bránu u zámku (severní brána od koupaliště) otevřeme v čase 18.00 do 22.00. V tento čas bude spuštěna i registrace vozů. V sobotu  se pak do zámeckého parku budou veteráni pouštět od sobotní šesté hodiny. Pozor i zde je změna! Najíždět se bude nově branou od golfového areálu. Ne cestou nahoru k zámku. Tou se pak bude vyjíždět. Pokud stihnete přijet do 11 hodin, můžete se také zúčastnit odborné soutěže technické komise. I po 11 hodině budete puštěni do zámeckého parku, avšak z organizačních důvodů už nebude možné Vás již zařadit do soutěže. Kudy se dostanete do areálu parku a na jaké uzavírky si dát pozor naleznete na webu www.veteranfest.cz.


Mám zájem dojet prodávat své zboží na burze. Jaké zboží mohu na burze prodávat a kde se mám registrovat?

Jaké zboží je možné na burze prodávat, si můžete přečíst na www.veteranfest/pro-prodejce. Detaily ještě zveřejníme.  Kontaktní osobou je paní Lenka Weglorz. Největší změnou letošního ročníku je umožnění přespání v zámeckém parku z pátku na sobotu.


Mám zájem na akci zajistit občerstvení

V tomto případě prosím kontaktuje Evu Kellnerovou.


Chystám se na akci přijet jako návštěvník. Jak se dostat do Slavkova?

Ať už se za námi chystáte z Brna, Vyškova, Bučovic, Kyjova nebo Uherského Hradiště, zvažte možnost veřejné dopravy. Vyhnete se tak dopravním zácpám a můžete také ochutnat vše, na co budete mít chuť.


Pokud přijedu vlastním automobilem, kde mohu zaparkovat?

V den konání Veteranfestu budou ve Slavkově mnohá dopravní omezení. Parkování bude tedy trochu oříšek. Jedete-li z dálky, nezoufejte, určitě bude kde zaparkovat, nicméně je možné, že se k zámku trochu projdete. Budeme Vás informovat na www.veteranfest.cz/Doprava, kde v průběhu nejbližších měsíců naleznete také mapku s dopravním omezením a možnými parkovacími místy. V letošním roce bude omezeno parkování přímo pod zámkem v historické aleji.


Je akce vhodná i pro vozíčkáře?

I na ně myslíme. Zámecký park je bezbariérový, parkování pro hendikepované bude vyhrazeno v blízkosti zámku a informačního centra, kde je také WC. Bližší informace na www.veteranfest.cz/uzitecne-informace.

Co se děje s fotkami a videozáznamem pořízeným na akci?

Na akci jsou pořizovány fotografie a videozáznam, které mohou být zveřejněny na webu www.veteranfest.cz, www.zamek-slavkov.cz, www.slavkov.cz, www.veslavkove.cz a Slavkovském zpravodaji. Pokud si nepřejete, aby vaše tvář byla kdekoli zveřejněna můžete buď hned na místě oslovit fotografa nebo kameramana, aby fotku či záznam smazal, nebo pak kontaktovat paní Veroniku Slámovou (veronika.slamova@slavkov.cz), aby fotografii odstranila.

Další informace související se splněním normy GDPR naleznete zde